TR9KZ900USBCFG2R6B
TR9KZ900USBCFG2R6B
DigiKey Part Number
1939-TR9KZ900USBCFG2R6B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR9KZ900USBCFG2R6B
Description
AC/DC DSKTP/WALL ADPT 5V-20V 18W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5V, 5.8V, 9V, 12V, 15V, 15.1V, 20V 18 W AC/DC External Desktop, Wall Mount (Class II) Adapter Cord, Multi-Blade (Sold Separately) Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TR9KZ900USBCFG2R6B Models
Category
Power (Watts)
18 W
Manufacturer
GlobTek, Inc.
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Series
Applications
ITE (Commercial), Medical
Packaging
Bulk
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
USB C Power Delivery (PD)
Form
Desktop, Wall Mount (Class II)
Input Connector
IEC 320-C8
Input Type
Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension
3.43" L x 1.83" W x 1.26" H (87.0mm x 46.5mm x 32.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Standard Number
60601-1; 60950-1
Voltage - Output
5V, 5.8V, 9V, 12V, 15V, 15.1V, 20V
Base Product Number
Current - Output (Max)
3A, 3A, 2A, 1.5A, 1.2A, 1.19A, 900mA