SIM8070-6-0-11-00-A
DigiKey Part Number
2073-SIM8070-6-0-11-00-ATR-ND - Tape & Reel (TR)
2073-SIM8070-6-0-11-00-ACT-ND - Cut Tape (CT)
2073-SIM8070-6-0-11-00-ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIM8070-6-0-11-00-A
Description
CONN NANO SIM CARD R/A SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Card Connector NANO SIM Surface Mount, Right Angle Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIM8070-6-0-11-00-A Models
Category
Insertion, Removal Method
Push In, Pull Out
Manufacturer
GCT
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height Above Board
0.043" (1.10mm)