MEM2067-02-180-00-A
DigiKey Part Number
2073-MEM2067-02-180-00-ATR-ND - Tape & Reel (TR)
2073-MEM2067-02-180-00-ACT-ND - Cut Tape (CT)
2073-MEM2067-02-180-00-ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MEM2067-02-180-00-A
Description
CONN MICRO SD CARD R/A SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position Card Connector Secure Digital - microSD™ Surface Mount, Right Angle Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MEM2067-02-180-00-A Models
Category
Insertion, Removal Method
Hinged Lid
Manufacturer
GCT
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Series
Height Above Board
0.071" (1.80mm)