CABLE 399 RF-0500-A-1
DigiKey Part Number
2073-CABLE399RF-0500-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CABLE 399 RF-0500-A-1
Description
COAX CBL SMA TO SMA 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-178 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
19.69" (500.00mm)
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Brown
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C