CABLE 243 RF-0300-A-1
DigiKey Part Number
2073-CABLE243RF-0300-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CABLE 243 RF-0300-A-1
Description
COAX CBL SMA TO SMA 11.8"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-178 11.811" (300.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CABLE 243 RF-0300-A-1 Models
Length
11.811" (300.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector
SMA Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C