CABLE 234 RF-0100-A-1
DigiKey Part Number
2073-CABLE234RF-0100-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CABLE 234 RF-0100-A-1
Description
COAX CBL RP-SMA TO RP-SMA 3.9"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to RP-SMA RG-178 3.937" (100.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
GCT
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
3.937" (100.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-178
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
RP-SMA to RP-SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Jack
Frequency - Max
3 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Brown
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Features
IP Rated Unmated
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C