E70RB-FS400-N
DigiKey Part Number
2632-E70RB-FS400-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E70RB-FS400-N
Description
7.0" TFT IPS LVDS 800X480
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color LVDS 7" (177.80mm) 800 x 480
Category
Diagonal Screen Size
7" (177.80mm)
Viewing Area
152.40mm W x 91.44mm H