E43RG64880LWAM450-C
DigiKey Part Number
2632-E43RG64880LWAM450-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E43RG64880LWAM450-C
Description
4.3" TFT IPS SPI RGB HIGH-RES
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 24-Bit (RGB), SPI 4.3" (109.22mm) 480 x 800
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
56.16mm W x 93.60mm H