E43GB-I-MW405-C
DigiKey Part Number
2632-E43GB-I-MW405-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E43GB-I-MW405-C
Description
4.3" TFT IPS MIPI DSI HIGH-RES
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MIPI 4.3" (109.22mm) 480 x 800
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
56.76mm W x 94.60mm H