E35RG73248LW6M250-C
DigiKey Part Number
2632-E35RG73248LW6M250-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E35RG73248LW6M250-C
Description
3.5" TFT MCU RGB SPI CAPACITIVE
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 18-Bit (RGB), SPI 3.5" (88.90mm) 320 x 480
Category
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
48.96mm W x 73.44mm H