E35RD-MW500-N
DigiKey Part Number
2632-E35RD-MW500-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E35RD-MW500-N
Description
3.5 IPS MIPI DSI HIGH BRIGHTNESS
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MIPI 3.5" (88.90mm) 480 x 800
Category
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
45.36mm W x 75.60mm H