E30RA-I-MW350-C
DigiKey Part Number
2632-E30RA-I-MW350-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E30RA-I-MW350-C
Description
3.0" TFT IPS MIPI DSI HIGH-RES
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MIPI 3" (76.20mm) 480 x 854
Category
Diagonal Screen Size
3" (76.20mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
37.52mm W x 66.08mm H