E20RA-FW600-N
DigiKey Part Number
2632-E20RA-FW600-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E20RA-FW600-N
Description
2.0" SPI RGB MCU HIGH BRIGHTNESS
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 18-Bit (RGB), SPI 2" (50.80mm) 320 x 240
Category
Diagonal Screen Size
2" (50.80mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
42.35mm W x 32.50mm H