E18RG42432LBAM450-N
DigiKey Part Number
2632-E18RG42432LBAM450-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E18RG42432LBAM450-N
Description
1.8" TFT MCU RGB SPI 240X320
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 18-Bit (RGB), SPI 1.8" (45.72mm) 240 x 320
Category
Diagonal Screen Size
1.8" (45.72mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
26.64mm W x 35.52mm H