FMCA2733/RD-72 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Cable Assembly Coaxial HD-BNC to HD-BNC Belden 1855A 72.0" (1.8m) 6.0'
FMCA2733/RD-72
DigiKey Part Number
5328-FMCA2733/RD-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2733/RD-72
Description
COAX CBL HD-BNC TO HD-BNC 6'
Detailed Description
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
Belden 1855A
Cable Impedance
75 Ohms
Style
HD-BNC to HD-BNC
Connector Impedance
75 Ohms
Overall Impedance
75 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Red
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C