FMCA2603/GR-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 1.0/2.3 to BNC Belden 4694R 12.00" (304.80mm)
FMCA2603/GR-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA2603/GR-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2603/GR-12
Description
COAX CBL 1.0/2.3 TO BNC 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
Belden 4694R
Part Status
Active
Cable Impedance
75 Ohms
Style
1.0/2.3 to BNC
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
75 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
12 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Green
2nd Connector
1.0/2.3 Plug
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C