FMCA1281/0600-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LL335i 12.00" (304.80mm)
FMCA1281/0600-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1281/0600-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1281/0600-12
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LL335i
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
Color
Green
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 160°C