FMC2828315LF-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMC to SMC RG-316 24.00" (609.60mm)
FMC2828315LF-24
DigiKey Part Number
5328-FMC2828315LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC2828315LF-24
Description
COAX CBL SMC TO SMC 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMC to SMC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
2 GHz
2nd Connector
SMC Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C