FMC2424315LF-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial MMCX to MMCX RG-316 12.00" (304.80mm)
FMC2424315LF-12
DigiKey Part Number
5328-FMC2424315LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC2424315LF-12
Description
COAX CBL MMCX TO MMCX 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MMCX to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMCX Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
2nd Connector
MMCX Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C