FMC1226315-60
DigiKey Part Number
5328-FMC1226315-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC1226315-60
Description
COAX CABLE SMA TO SMB 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMB RG-316 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Style
SMA to SMB
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Tan
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C