FMC0928315-36
DigiKey Part Number
5328-FMC0928315-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0928315-36
Description
COAX CBL SMC TO MMCX 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMC to MMCX RG-316 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Style
SMC to MMCX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
2nd Connector
MMCX Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C