FMC0207315-60
DigiKey Part Number
5328-FMC0207315-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0207315-60
Description
COAX CABLE SMA TO MCX 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MCX RG-316 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to MCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
2nd Connector
MCX Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C