FMC00479-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMB to N-Type RG-316 60.0" (1.5m) 5.0'
FMC00479-60
DigiKey Part Number
5328-FMC00479-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00479-60
Description
COAX CBL SMB TO N-TYPE 5'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMB to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMB Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C