ERFSL125332RZ
DigiKey Part Number
5916-ERFSL125332RZTR-ND - Tape & Reel (TR)
5916-ERFSL125332RZCT-ND - Cut Tape (CT)
5916-ERFSL125332RZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERFSL125332RZ
Description
2920/1.25AMP/33V/T&R/ROHS
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Polymeric PTC Resettable Fuse 33V 1.25 A Ih Surface Mount 2920 (7351 Metric), Concave
Category
Time to Trip
2 s
Manufacturer
Excel Cell Electronic Co., Ltd.
Resistance - Initial (Ri) (Min)
50 mOhms
Series
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
250 mOhms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Polymeric
Package / Case
2920 (7351 Metric), Concave
Voltage - Max
33V
Size / Dimension
0.290" L x 0.202" W (7.36mm x 5.12mm)
Current - Hold (Ih) (Max)
1.25 A
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)
Current - Trip (It)
2.5 A
Approval Agency
cURus
Current - Max
100 A