XG-2102CA 100.0000M-LGPAL3
DigiKey Part Number
SER4062TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER4062CT-ND - Cut Tape (CT)
SER4062DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XG-2102CA 100.0000M-LGPAL3
Description
XTAL OSC SO 100.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz SO (SAW) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
30mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
15mA