VG-4231CA 25.0000M-TGRC3 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Diodes Incorporated
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 520
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 520
Similar
In Stock: 168
25 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
VG-4231CA 25.0000M-TGRC3
DigiKey Part Number
VG-4231CA25.0000M-TGRC3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VG-4231CA 25.0000M-TGRC3
Description
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±65ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
10mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
7mA
Voltage - Supply
3.3V