VG-4231CA 25.0000M-FGRC3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VG-4231CA 25.0000M-FGRC3 |
Description | XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ CMOS |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Stability ±50ppm |
Mfr | Absolute Pull Range (APR) ±65ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Current - Supply (Max) 10mA |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 6-SMD (7x5) |
Frequency | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) |
Output CMOS | Current - Supply (Disable) (Max) 7mA |
Voltage - Supply 3.3V |