TSX-3225 32.0000MF10P-AC3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 23 478
Datasheet
Similar
EPSON
In Stock: 4 447
Parametric Equivalent
32 MHz ±10ppm Crystal 9pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
TSX-3225 32.0000MF10P-AC3
DigiKey Part Number
TSX-322532.0000MF10P-AC3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 32.0000MF10P-AC3
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 9PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
TSX-3225 32.0000MF10P-AC3 Models
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)