TSX-3225 26.0000MF10P-AC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
26 MHz ±10ppm Crystal 9pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
TSX-3225 26.0000MF10P-AC
DigiKey Part Number
TSX-322526.0000MF10P-AC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 26.0000MF10P-AC
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TSX-3225 26.0000MF10P-AC Models
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Strip
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)