TG-3541CE 32.7680KXBB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz TCXO CMOS Oscillator 3V Standby (Power Down) 10-SMD, No Lead
TG-3541CE 32.7680KXBB
DigiKey Part Number
114-TG-3541CE32.7680KXBB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-3541CE 32.7680KXBB
Description
XTAL OSC TCXO 32.7680KHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±8ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
3µA
Packaging
Bulk
Package / Case
10-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
10-SMD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max)
1.5µA
Output
CMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
3V