SG7050VEN 156.2500M-DDGA0 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Skyworks Solutions Inc.
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
Raltron Electronics
Taitien
SiTime
SiTime
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG7050VEN 156.2500M-DDGA0
DigiKey Part Number
114-SG7050VEN156.2500M-DDGA0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG7050VEN 156.2500M-DDGA0
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
25mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
15mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V