SG7050VAN 100.000000M-KEGA3 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V ~ 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG7050VAN 100.000000M-KEGA3
DigiKey Part Number
SG7050VAN100.000000M-KEGA3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG7050VAN 100.000000M-KEGA3
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
30mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
20mA