SG7050EEN 156.2500M-CDGA0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 1 636
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
CTS-Frequency Controls
Raltron Electronics
In Stock: 136
Aker Technology Corp
In Stock: 898
SiTime
SiTime
Rochester Electronics, LLC
Suntsu Electronics, Inc.
Suntsu Electronics, Inc.
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG7050EEN 156.2500M-CDGA0
DigiKey Part Number
114-SG7050EEN156.2500M-CDGA0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG7050EEN 156.2500M-CDGA0
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
60mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
25mA
Output
LVPECL
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V