SG5032CAN 1.843200M-TJGA3 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Similar
1.8432 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.6V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
SG5032CAN 1.843200M-TJGA3
DigiKey Part Number
SG5032CAN1.843200M-TJGA3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG5032CAN 1.843200M-TJGA3
Description
XTAL OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
3mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)