SG3225VAN 243.000000M-KEGA3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
243 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V ~ 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG3225VAN 243.000000M-KEGA3
DigiKey Part Number
114-SG3225VAN243.000000M-KEGA3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG3225VAN 243.000000M-KEGA3
Description
XTAL OSC XO 243.000000MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±30ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
30mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
20mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.3V