SG3225EEN 100.000000M-CJGAB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
ECS Inc.
IQD Frequency Products
Diodes Incorporated
Taitien
100 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG3225EEN 100.000000M-CJGAB
DigiKey Part Number
114-SG3225EEN100.000000M-CJGAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG3225EEN 100.000000M-CJGAB
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL S
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
60mA
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)