SG-8200CJ-TJJSE
DigiKey Part Number
114-SG-8200CJ-TJJSE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8200CJ-TJJSE
Description
OSC PROG CMOS 50PPM ST SLOWER
Customer Reference
Detailed Description
XO (Standard) CMOS 1.2 MHz ~ 50 MHz Programmable Oscillator 1.62V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply
1.62V ~ 3.63V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Available Frequency Range
1.2 MHz ~ 50 MHz
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)