SG-8200CG-TJJTE
DigiKey Part Number
114-SG-8200CG-TJJTE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8200CG-TJJTE
Description
OSC PROG CMOS 50PPM /ST SLOWER
Customer Reference
Detailed Description
XO (Standard) CMOS 1.2 MHz ~ 50 MHz Programmable Oscillator 1.62V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply
1.62V ~ 3.63V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Available Frequency Range
1.2 MHz ~ 50 MHz
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)