Image for SG-210SCH 125.0000ML0 is not available
SG-210SCH 125.0000ML0
DigiKey Part Number
SG-210SCH125.0000ML0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-210SCH 125.0000ML0
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
9mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)