MC-146 32.7680KA-AC6 ROHS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 100
Datasheet
In Stock: 2 464
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 65 kOhms 4-SMD, Flat Leads
MC-146 32.7680KA-AC6 ROHS
DigiKey Part Number
114-MC-14632.7680KA-AC6ROHSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC-146 32.7680KA-AC6 ROHS
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
4-SMD (6.7x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.264" L x 0.059" W (6.70mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Load Capacitance
9pF