MA-406 25.0000M-G3:ROHS is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Direct
ECS Inc.
In Stock: 0
Datasheet
25 MHz ±50ppm Crystal 20pF 40 Ohms 4-SOJ, 9.60mm pitch
MA-406 Series
MA-406 25.0000M-G3:ROHS
DigiKey Part Number
SER3642TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA-406 25.0000M-G3:ROHS
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Obsolete
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SOJ
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.461" L x 0.157" W (11.70mm x 4.00mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.146" (3.70mm)