FA-238 25.0000MD-G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
25 MHz ±30ppm Crystal 20pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-238 25.0000MD-G
DigiKey Part Number
FA-23825.0000MD-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238 25.0000MD-G
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-238 25.0000MD-G Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Part Status
Active
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)