FA-238 25.0000MB-W3
DigiKey Part Number
114-FA-23825.0000MB-W3TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-FA-23825.0000MB-W3CT-ND - Cut Tape (CT)
114-FA-23825.0000MB-W3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238 25.0000MB-W3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±50ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
FA-238 25.0000MB-W3 Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)