FA-238 25.0000MB-W0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FA-238 25.0000MB-W0 |
Description | CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz ±50ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FA-238 25.0000MB-W0 Models |
Category | Load Capacitance 12pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 25 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency Stability ±30ppm | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency Tolerance ±50ppm | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |