FA-238 24.5760MB30X-C is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
24.576 MHz ±50ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-238 24.5760MB30X-C
DigiKey Part Number
114-FA-23824.5760MB30X-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238 24.5760MB30X-C
Description
CRYSTAL 24.576MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
24.576 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Base Product Number
Load Capacitance
18pF