FA-20H 32.0000MF20X-K0
DigiKey Part Number
114-FA-20H32.0000MF20X-K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-FA-20H32.0000MF20X-K0CT-ND - Cut Tape (CT)
114-FA-20H32.0000MF20X-K0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-20H 32.0000MF20X-K0
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FA-20H 32.0000MF20X-K0 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)