FA-20H 32.0000MF10Z-AJ5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
32 MHz ±10ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-20H 32.0000MF10Z-AJ5
DigiKey Part Number
FA-20H32.0000MF10Z-AJ5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-20H 32.0000MF10Z-AJ5
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-20H 32.0000MF10Z-AJ5 Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)