FA-20H 24.0000MB50U-G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
24 MHz ±50ppm Crystal 20pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-20H 24.0000MB50U-G
DigiKey Part Number
FA-20H24.0000MB50U-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-20H 24.0000MB50U-G
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-20H 24.0000MB50U-G Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)