FA-128 32.0000MF10Z-AC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 337
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Geyer Electronic America, Inc.
32 MHz ±10ppm Crystal 9pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-128 32.0000MF10Z-AC
DigiKey Part Number
FA-12832.0000MF10Z-AC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-128 32.0000MF10Z-AC
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-128 32.0000MF10Z-AC Models
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)