FA-128 31.2500MB30X-K5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
31.25 MHz ±50ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-128 31.2500MB30X-K5
DigiKey Part Number
FA-12831.2500MB30X-K5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-128 31.2500MB30X-K5
Description
CRYSTAL 31.2500MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-128 31.2500MB30X-K5 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
31.25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)